Beliggenhet
Beliggende på populære Årosfjellet med kort vei ned til sjøen og kyststien. Gangavstand til barneskole og
barnehage. Her har du gode solforhold og sen kveldssol.
Åros ligger ved Oslofjorden med mange flotte bade- og turmuligheter, blant annet en flott kyststi både mot
Sætre og mot Slemmestad. Åroselva er kjent for sitt lakse-/ørretfiske. Åros sentrum kan tilby blant annet
matbutikk, lege, tannlege, frisør, kafe og fysioterapi.
Åros har i de senere år vært preget av sterk vekst med mye nybygging både i etablerte boligområder og på
nye boligfelt. Frydenlund barneskole og flere barnehager. Bla Espiria som ligger bare et steinkast unna.
Bussforbindelse til både Drammen og Oslo. Ca. 25 minutters kjøring til Asker og Drammen. Det går
direktetog til Nationaltheateret og Oslo S fra Røyken stasjon.
Tomt
Relativt flat tomt med en liten knaus i hjørne, tomten består hovedsakelig av stein og jord, samt fjell i
dagen.
Selgere er ikke kjent med grunnforholdene.
Areal og eierform
Areal: 839 kvm, Eierform: Eiet tomt
Adkomst
Fra Oslo: Følg E18, ta av til Asker/Heggedal og videre E134 til Åros.
Fra Drammen: Følg E134 til Åros.
Rett før Åros sentrum når man ser Rema 1000, ta av til venstre over broen, man er nå i Astrid Skares vei.
Følg veien oppover forbi Espiria barnehagen og forbi barneskolen, veien svinger nå til høyre, ta av til høyre
i første kryss og deretter første til høyre igjen. Tomten ligger nå på venstre hånd.
Det er satt opp skilter på tomten.
Parkering
Må opparbeides på egen tomt.
Konsesjon / Odel
Ubebygget tomt: Denne eiendommen er ikke konsesjonspliktig, men det kreves signert egenerklæring
om konsesjonsfrihet og konsesjonsfriheten er betinget av at tomten blir bebygd innen fem år.
Vei/Vann/Avløp
Offentlig vei, via privat stikkvei til eiendommen. Offentlig vann og avløp via private stikkledninger.
Ledningskart fås ved henvendelse til Asker kommune.
Kommunale avgifter
Tilknytningsgebyr privatbolig.
Vann per m2: kr 146 (inkl. mva).
Avløp per m2: kr 146 ( (inkl. mva).
Tilknytningsgebyrene blir beregnet ut i fra bruksareal (BRA) og faktureres ved igangsettingstillatelse fra
Asker kommune
Andre løpende avgifter
I tillegg til kommunale avgifter, må det påregnes kostnader til strøm/oppvarming, forsikring, TV/internett
osv. samt vedlikehold, når boligen er bygget.
Regulering
Eiendommen er regulert til boligformål, reguleringsbestemmelser for Årosfjellet nord, vedtatt den
12.03.2009, og Kommuneplan for Asker 2023 - 2035, vedtatt 13.03.2023 gjelder for eiendommen.
I grove trekk tillates det enebolig over 2 etg samt at det skal avsettes plass for dobbelgarasje.
Tillatt bebygd areal BYA : 20%
Brukstillatelse / Ferdigattest
Blir gitt når eiendommen er bebygd i henhold til godkjente tegninger.
Heftelser / Rettigheter
Følgende heftelser er tinglyst og vil påhvile eiendommens grunnboksblad videre:
2012/136578-1/200 Bestemmelse om veg
16.02.2012
Atkomstvei: Gnr. 48 bnr. 66-71 og bnr. 81-83 skal ha bruksrett til kjørbar atkomstvei over gnr. 48 bnr. 84.
Atkomstvei: Gnr. 48 bnr. 72-80 skal ha bruksrett til kjørbar atkomstvei over gnr. 48 bnr. 85.
2012/136578-4/200 Erklæring/avtale
16.02.2012
Lekeplass: Gnr. 48 bnr. 66-71 og bnr. 81-83 skal ha bruksrett til lekeplass på gnr. 48 bnr. 84
Lekeplass: Gnr. 48 bnr. 72-80 skal ha bruksrett til lekeplass på gnr. 48 bnr. 85
Annen nyttig informasjon
Selger er ikke kjent med grunnens/eiendommens beskaffenhet.
Totale kostnader
1 850 000,- (Prisantydning)
Omkostninger
545,- (Tingl.gebyr pantedokument)
545,- (Tingl.gebyr skjøte)
19 900,- (Boligkjøperpakke Gjensidige (valgfritt))
297,- (Pantattest kjøper)
46 250,- (Dokumentavgift (forutsatt salgssum: 1 850 000,-))
--------------------------------------------------------
67 537,- (Omkostninger totalt)
--------------------------------------------------------
1 917 537,- (Totalpris inkl. omkostninger)
NB: Regnestykket forutsetter at det kun tinglyses ett pantedokument og at eiendommen selges til prisantydning.
Formuesverdi
Formuesverdi som primærbolig kr 480 000 per 31.12.24
Formuesverdi som sekundærbolig kr per 31.12.24
Stortinget har vedtatt en oppdatert modell for beregningen av formuesverdi fra 01.01.2026, og det tas
forbehold om at formuesverdien kan øke ved endelig fastsettelse av formuesverdien i skatteåret.
Overtagelse
Avklares i forbindelse med budgivning
Forsikring
Boligen er forsikret i dag av selger, og kjøper må tegne egne forsikringer pr. overtagelsesdato.
Boligselgerforsikring
Selger har tegnet Boligselgerforsikring levert av Gjensidige.
Forsikringen dekker selgers ansvar etter avhendingsloven begrenset oppad til kr. 14 000 000,-.
Egenerklæringsskjema er vedlagt salgsoppgaven og interessenter oppfordres til å gjennomgå dette før
bud inngis.
Boligkjøperforsikring
Kjøper har anledning til å tegne Boligkjøperforsikring eller Boligkjøperpakke, og dette må bestilles senest
i forbindelse med signering av kjøpekontrakt. Kostnaden for forsikringen legges til kjøpesummen.
Frem Eiendomsmegling mottar et honorar for formidling av denne forsikringen
Finansiering
Frem Eiendomsmegling samarbeider med Sparebanken Øst, og kunder som ønsker det kan raskt bli
satt i kontakt med en kundebehandler for et uforpliktende lånetilbud. Frem Eiendomsmegling mottar
markedsstøtte fra Sparebanken Øst, men det mottas ikke noen form for formidlingsprovisjon for